Suzafon Jupiter dla Stowarzyszenia Muzycznego „Bis”, wesprze również Orkiestrę MAESTOSO CKiR Wschowa.

„Pomogę Wam bo wiem jak wiele robicie dla młodzieży” to są słowa Pani Klaudii Dietrich, właścicielki konstrukcyjny.pl

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o tym, że dzięki wspaniałej osobie, pani Klaudii Dietrich i Konstrukcyjny.pl stowarzyszenie otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 4900,00 zł na zakup Suzafonu Jupiter. Pani Klaudia Dietrich z wielkim zainteresowaniem wysłuchała informacji o naszych potrzebach i krótko podsumowała : cyt. „Pomogę Wam bo wiem jak wiele robicie dla młodzieży”. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Pani Klaudii i Konstrukcyjny.pl za to zrozumienie i kolejne wsparcie naszych działań. Jako prezes stowarzyszenia jestem zachwycona ciepłym przyjęciem mnie na rozmowę i wspaniałą rozmową.

„Suzafon odpowiada za partie basową, która jest podstawą każdego utworu. To od instrumentów grających w najniższym rejestrze zależy brzmienie orkiestry. Jest to instrument pokrewny do tuby, jednak lepiej sprawdzający się w przemarszu. W naszym zespole posiadamy jedynie 2 tuby i aż 5 chętnych muzyków do gry na tych instrumentach. Liczymy że zakup ten będzie pierwszym krokiem w kierunku zbudowania jednej z najsilniejszych sekcji basowych spośród amatorskich orkiestr dętych.” – słowa instruktora gry na instrumentach dętych w Ognisku Muzycznym przy Stowarzyszeniu „Bis” , dyrygenta Orkiestry MAESTOSO, Remigiusza Kuropki.