LŻEJ SIĘ BĘDZIE MASZEROWAŁO

Kolejne instrumenty, TOMY MARSZOWE na wyposażeniu Stowarzyszenia Muzycznego „Bis” udało się zakupić dzięki dofinansowaniu z Gminy Wschowa.

Jednym z zadań publicznych realizowanych w roku 2022 przez Stowarzyszenie Muzyczne „Bis”, to zadanie pt. „Doposażenie Ogniska Muzycznego”, dofinansowanego z Gminy Wschowa. Wschowa jak dobrze wiemy słynie z dzieci i młodzieży uzdolnionej muzycznie. Tu coraz więcej osób pobiera naukę gry na wybranych przez siebie instrumentach zarówno w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie a także w Ognisku Muzycznym, działającym przy Stowarzyszeniu Muzycznym „Bis”. To we Wschowie pięknie rozrasta się Orkiestra MAESTOSO CKiR, którą prowadzi Pan Remigiusz Kuropka. Orkiestra uświetnia swą grą wszelkie uroczystości odbywające się na terenie Powiatu, Gminy Wschowa. Reprezentuje Wschowę również na terenie Polski a także poza jej granicami. Często biorą udział w przemarszach. W sierpniu reprezentowali Wschowę na festiwalu we Francji w DAX. Ponieważ obecne tomy marszowe były już zużyte, a do tego ciężkie, nie mogli grać na nich najmłodsi perkusiści. Stąd zrodził się pomysł na napisanie projektu. Dzięki dofinansowaniu, które stowarzyszenie otrzymało z Gminy Wschowa w kwocie 2000,00 zł oraz środkom własnym zgromadzonym podczas wielu działań, udało nam się zakupić tomy marszowe za kwotę 5000,00 zł. Już mogliśmy je usłyszeć podczas przemarszu 11 listopada. Kolejni młodzi muzycy mogą realizować swoje marzenia. Cieszy nas fakt, że nasze działania skierowane do każdej grupy wiekowej spotykają się z tak pozytywnym odzewem. A dzieje się to za sprawą współpracy na wielu płaszczyznach: z Panem Remigiuszem Kuropka, dyrygrntem Orkiestry MAESTOSO CKiR Wschowa, z Burmistrzem Miasta i Gminy Wschowa, Panem Konradem Antkowiakiem, Starostą Wschowskim, Panem Andrzejem Bielawskim, Dyrektorami CKiR Wschowa, Panem Piotrem Kokorniakiem, Panem Danielem Kmieciakiem, Dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie, Panem Szymonem Frankiem, Z Dyrektorami Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Wschowa. Ogromnym wsparciem dla naszego Stowarzyszenia są Przedsiębiorcy Wschowscy: STENA WSCHOWA, Konstrukcyjny.pl, Piekarnia Wacław Gierczak, „Zael- Serwis”, ERMA, Kwiaciarnie: Orchidea, Kuferek, Stokrotka.