O nas

W dniu 21.01.2015 roku powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, które swą siedzibę ma w PSM przy ulicy Głogowskiej 11.
Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest wspieranie działalności PSM.
Stowarzyszenie Przyjaciół PSM we Wschowie wystąpiło z wnioskiem do Rady Miasta Wschowy o nadanie Mieczysławowi Leśniczakowi tytułu Honorowego Obywatela Wschowy, które spotkało się z pozytywną opinią Radnych Miejskich.
W 2015 roku nagraliśmy płytę z Hejnałem Wschowy, którego kompozytorem jest wschowianin Mieczysław Leśniczak.
Przy Stowarzyszeniu powstał Zespół Rogów Myśliwskich „Vschovienses”. Zespół prowadzony jest przez Pana Artura Erenfelda. Bardzo dobrze układa się współpraca stowarzyszenia ze wschowskim Kołem Łowieckim Ryś Nr 68 , Kołem Łowieckim Ryś z Tarnowa Jeziernego.
Dzięki dofinansowaniom z Gminy Wschowa, Powiatu Wschowskiego, Fundacji PZU oraz  PNWM udało nam się przeprowadzić wiele działań, takich jak : warsztaty muzyczne, przegląd orkiestr dętych, nagranie płyty.
W 2015 roku Stowarzyszenie rozpoczęło współpracę ze Stowarzyszeniem 'Musik und Leben’ z niemieckiego Luckau.
Co roku gramy Koncerty Noworoczne w Luckau i Lubben.
Wspólnie gramy Symfonię Pokoju „Dona Nobis Pacem” brytyjskiej kompozytor Hazel Leach. Koncertujemy  na terenie Polski a także poza jej grnanicami.
W 2017 roku współpraca zagraniczna rozszerzyła się o kolejny kraj, mianowicie Litwę. Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Artystyczną w Utenie. W 2017 i 2018 roku  wyjechaliśmy zagrać Symfonię Pokoju „Dona Nobis Pacem” do Uteny i Wilna.
W roku 2020 Stowarzyszenie przyjęło nową nazwę,  Stowarzyszenie Muzyczne „Bis”.  Oprócz wspierania działalności PSM we Wschowie, wspiera Młodzieżową Orkiestrę Dętą CKiR we Wschowie.
Przy stowarzyszeniu powstało Ognisko Muzyczne w którym lekcje nauki gry na wybranym przez siebie instrumencie może pobierać zarówno dziecko jak i dorosły.
Pozyskując środki ze Zbiórki Publicznej pt. „Pielęgnujemy Młode Talenty Muzyczne” nr 2015/3678/OR, z 1% oraz z różnych dotacji udaje nam się przeprowadzać wiele działań, a także doposażać orkiestrę w niezbędne instrumenty.