Marsz, marsz, marsz…

„Maszerujemy po Wschowie. Warsztaty z musztry paradnej i maszerowania” , to tytuł kolejnego z projektów dofinansowanych w 2022 roku przez Gminę Wschowa w kwocie 1000,00 zł.

Udział w warsztatach z musztry paradnej i maszerowania wzięli uczniowie uczący się w Ognisku Muzycznym działającym przy stowarzyszeniu a także młodzież grająca w orkiestrze MAESTOSO. Ćwiczenia poprowadziła doświadczona, wykwalifikowana osoba, dyrygent orkiestry, Remigiusz Kuropka, który swoje umiejętności szlifował pod okiem Mirosław Chilmanowicza byłego
tamburmajora i kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Zajęcia odbywały się na stadionie wschowskim.
Zajęcia z maszerowania odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z musztry paradnej i maszerowania wśród mieszkańców, którzy bardzo chętnie przybywali na wschowski stadion i przyglądali się prowadzonym zajęciom. Uczestnicy warsztatów oraz instruktor usłyszeli wiele
miłych słów. Filmiki oraz zdjęcia wykonane podczas warsztatów zamieszczone są na profilu FB Stowarzyszenia „Bis”, na stronie internetowej stowarzyszenia. Muzycy zdobyte umiejętności wielokrotnie zaprezentowała na uroczystościach odbywających się na terenie Miasta i Gminy Wschowa takich jak Procesja Bożego Ciała, Rocznica Wypadu na Wschowę, 11 Listopada ale też na Festiwalu we Francji w DAX. Młodzież uczestnicząca w warsztatach spędziła dużo czasu na świeżym powietrzu, a także podniosła swoją sprawność fizyczną.