Powrót do wspólnego muzykowania.

I tak po dwóch latach przerwy spowodowanych COVID-19 powracamy do wspólnego muzykowania z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem „Musik und leben” z Luckau.

W związku z zaistniałą sytuacją panującą za wschodnią granicą Polski, na Ukrainie, Holger Miertsch ze Stowarzyszenia „Musik und leben” z Luckau, zaproponował wspólne wykonanie Symfoni Pokoju „Dona Nobis Pacem” w Poczdamie. Stowarzyszenie Muzyczne „Bis” przystało na propozycję i tym samym doszło do spotkania obu stowarzyszeń w siedzibie Szkoły Muzycznej w Luckau w dniach 26 i 27 marca br. Po dwoch dniach intensywnyh ćwiczeń przeplatanych poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, na które wniosek złożyła strona niemiecka. Stowarzyszenie Muzyczne „Bis” otrzymało dofinansowanie podróży w kwocie 3775,80 zl również z PNWM. Efekty naszej pracy będzie można usłyszeć 1 maja w Poczdamie.